محصولات تصادفی

مستند بسیار جالب مارادونا
قیمت :50000 ریالمستند مارادونا
Maradona
مستندي درباره ستاره آرژانتيني فوتبال يعني مارادونا که مورد احترام بزرگترين بازيکنان حال حاضر فوتبال جهان است.

مارادوناي کوشتوريتسا
Maradona By Kusturica
تهيه‌کنندگان: بلن آتينزا، خوزه ايبانز، مارک ميسيونر، گائل نوئالي
نويسنده و کارگردان: امير کوشتوريتسا
تدوين: استوليک زايچ
مدير فيلمبرداري: رولو رولپيرو
محصول 2008 فرانسه و اسپانيا
زمان: 90 دقيقه
با حضور: ديه گو مارادونا و امير کوشتوريتسا به جاي خودشان

 

 

خلاصه فيلم: مجموعه تصاوير کوشتوريتسا و گروهش در بازه زماني سه ساله از سال 2005 تا سال 2008 از مارادونا و حواشي او و گفت‌وگوي بلند کوشتوريتسا با اين بازيکن بزرگ فوتبال دنيا.

اميرحسين جلالي: اين روزها که تب سرخ ضد امپرياليستي آمريکاي لاتين دوباره در بين جوانان عاصي و پر شر و شور دنيا بالا گرفته، از مارادونا گفتن و او را به اوج آسمان رساندن آنقدر همه‌گير شده که فيلمساز خوش‌فکر سرحالي چون «امير کوشتوريتسا» را هم به فکر ساختن مستندي درباره اولين و آخرين اسطوره دنياي فوتبال انداخته است. مستندي که ساخت آن از سال 2005 آغاز شد و پس از سه سال ابتدا در بخش خارج از مسابقه کن امسال و بعد هم در جشنواره سينما حقيقت خودمان به نمايش عمومي در آمد، مستندي با نام «مارادوناي کوشتوريتسا». (که ظاهرا بهترين ترجمه براي Maradona By Kusturica است)

 

 

اما هميشه و به خصوص در دوران بازيگري مارادونا در بر اين پاشنه نمي‌چرخيد. روزهايي بودند که يقه سفيدهاي طرفدار نظم و اخلاق هشت سال مداوم، بي‌وقفه و چپ و راست، اسطوره جهان فوتبال را به انواع و اقسام ترفندها مي‌نواختند تا فوتبال و مظهر مجسمش ديگر به جادويي که در تابستان گرم مکزيکوسيتي بدل شد، تبديل نشود. «مارادوناي کوشتوريتسا» مي‌خواهد شرح آن روزها باشد و واقعيت قضيه آن است که موفق هم مي‌شود. چون سازنده‌اش بيش و پيش از هرچيزي يک عشق مارادوناست. آن پاتوقي که کوشتوريتسا و مارادونا در آن نشسته‌اند و حرف مي‌زنند، آيينه تمام نماي فيلم است. فيلمساز طوري به صحبت‌هاي سوژه‌اش گوش مي‌کند و فرم نشستن و نگاهش طوري است که بيننده باورش مي‌شود دارد فيلمي درباره يک اسطوره زنده و ماندگار را تماشا مي‌کند. پس بهترين راه نوشتن درباره چنين مستندي هم بدون شک واکاوي متن آن است، چون هرچه که از آن به عنوان فرامتن ياد مي‌کنيم از دل همين متن صادقانه بيرون مي‌آيد.
فيلم با جمله‌اي از «شارل بودلر» فرانسوي درباره خدا آغاز مي‌شود تا از همان ابتدا نشان دهد برخلاف تصورات رايج اصلا يک مستند بي‌طرف نيست و موضع خود را در مورد سوژه‌اش مشخص کرده است. کلمه «خدا» (God) تا آخر فيلم بارها و بارها به کار برده مي‌شود.
کوشتوريتسا با يک گيتار موسيقي «خوب، بد، زشت» را مي‌نوازد تا فيلم شروع شود. ساختار مستند عنوان‌بندي شده است و در چند فصل به بررسي دوران زندگي و بازي مارادونا مي‌پردازد. در بين اين فصول هم صحنه‌هايي از جادوگري‌هاي اسطوره در چمن سبز پخش مي‌شود که موتيف آنها همان گل دوم مارادونا به انگلستان در جام جهاني 1986 مکزيک است، گلي که در هربار نمايشش تاکيد مي‌شود بهترين گل تاريخ فوتبال دنياست. اوايل فيلم و پس از نمايش سخنراني ضد بوش مارادونا و اوو مورالس (رئيس‌جمهور بوليوي)، اتومبيل کوشتوريتسا و گروه‌اش را مي‌بينيم که جلوي در خانه مارادونا در بوئنوس آيرس جمع شده‌اند. فيلمساز براي اينکه در همان ابتداي اثر بيننده را کاملا در جريان موقعيت مارادونا در آرژانتين قرار دهد اين تصاوير را در فيلم قرار داده است. صبح کله سحر است و مارادونا و خانواده و دوستان نزديکش مي‌خواهند به مرکز شهر بروند و کوشتوريتسا و گروه او فقط مي‌توانند با فاصله اين منظره را تماشا کنند. چون همانطور که خود فيلمساز مي‌گويد او و گروهش اينجا موقعيت پاپاراتزوهايي را دارند که در برابر يک سوپراستار قرار گرفته باشند.

 

 

شامل 1 دي وي دي تصويري، قابل نمايش در پليرهاي خانگي و كامپيوتر


تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است